Multifunctionele accommodatie Valken ‘68
Categorieën
Het clubgebouw van voetbalvereniging Valken ’68 wordt gesloopt en vervangen door een nieuwe multifunctionele accommodatie.
Hier komt een nieuwe verenigingsruimte met kleedruimtes voor Valken ’68 en een huisartsen- en fysiopraktijk. Ook wordt er een extra voetbalveld aangelegd en krijgt het aangelegen parkeerterrein een opknapbeurt.
Aanleiding
Het bestaande clubgebouw en de kleedkamers van Valken ’68 zijn verouderd en aan vervanging toe. De gemeente heeft onderzocht welke mogelijkheden er zijn voor renovatie en/of nieuwbouw. Dat onderzoek wees uit dat volledige nieuwbouw van de accommodatie de meest toekomstbestendige en kostenefficiënte oplossing is.
Proces
Op 12 februari heeft de gemeenteraad ingestemd met het voorlopig ontwerp en de begroting van de multifunctionele accommodatie. Daarvoor is het voorlopig ontwerp (pdf, 8 MB) voor de multifunctionele accommodatie aan gebruikers en omwonenden gepresenteerd. Een samenvatting hiervan staat bij 'Vragen en beantwoording inloopavond 10 december 2025'.
Planning
Nu de gemeenteraad het ontwerp en de begroting heeft goedgekeurd, wordt er een aannemer gekozen die de werkzaamheden gaat uitvoeren. Samen met een architect wordt een definitief ontwerp gemaakt. Daarna worden de benodigde vergunningen aangevraagd en kan de bouw kan worden voorbereid. Naar verwachting starten de werkzaamheden begin 2027 en wordt de nieuwe accommodatie medio 2028 opgeleverd.
Samenvatting ingebrachte vragen, zorgen en reacties tijdens de inloopavond
Er zijn zorgen over de verkeersveiligheid, leefbaarheid en gezondheid rondom het vernieuwde sportcomplex. De groei van de voetbalvereniging zorgt voor toenemende overlast: foutparkeren, druk verkeer, spelersbussen in de wijk en gevaarlijke situaties door leveringen en obstakels op fietspaden.
Een belangrijk punt is het verplaatsen van de hoofdingang naar de zijde van het appartementencomplex aan het Duyfrakplein. Bewoners verwachten hierdoor extra geluid, licht en beweging vlak voor hun woningen, wat als een aantasting van de leefbaarheid wordt ervaren.
Daarnaast maken verschillende bewoners zich zorgen over licht- en geluidsoverlast van het complex.
Er zijn ook zorgen over de keuze voor kunstgras en de veldverlichting. Gaan de lampen straks op het naastgelegen appartementencomplex schijnen?
Reactie gemeente
Met de herinrichting van de parkeerplaats en een verbeterde bewegwijzering naar deze locatie wordt zoveel mogelijk voorkomen dat bezoekers van Valken '68 de Duyfraklaan inrijden. Het verleggen van de entree richting de parkeerplaats leidt tot minder parkeer- en verkeersdrukte in de Duyfraklaan en de omliggende straten.
Bij de nieuwbouw van MFA Valken '68 wordt zorgvuldig gekeken naar de verschillende transportstromen. Daarbij is het streven dat leveranciers hun goederen op het eigen terrein van Valken lossen. Valken '68 brengt dit nadrukkelijk onder de aandacht bij hun leveranciers.
Daarnaast wordt bij de herinrichting van de parkeerplaats onderzocht of er ruimte kan worden gereserveerd voor spelersbussen, zodat deze niet in de wijk hoeven te worden geparkeerd.
Voor de aanleg van het nieuwe kunstgrasveld wordt geen gebruikgemaakt van rubbergranulaat. Rubbergranulaat is uitvoerig onderzocht en afgekeurd voor gebruik bij de aanleg van nieuwe kunstgrasvelden. Het nieuwe veld krijgt als ´infill´ kurk. Het nieuwe veld wordt met LED lampen verlicht. Dit wordt zodanig afgesteld dat de lampen alleen op het veld schijnen.
Suggesties van bezoekers inloopavond
- Bloembakken op hoeken om foutparkeren te voorkomen.
- Extra parkeerplaatsen, ook voor 2 grote spelersbussen.
- Het hek tussen veld 3 en 4 openen op zaterdag voor toegang vanaf schoolterrein.
- Verplaatsen vuilstortplaats aan begin Duyfraklaan naar parkeerplaats.
Reactie gemeente
We waarderen de inbreng zeer. We gaan voor alle suggesties en voorstellen nader onderzoeken of het mogelijk is dit tot uitvoer te brengen. Als dit niet mogelijk blijkt dan kijken we graag samen met omwonenden naar alternatieve oplossingen.
Meer informatie
Heeft u vragen of wilt u meer informatie over dit project? Neem dan contact op met projectleider André Stuit via a.stuit@katwijk.nl(Verwijst naar een e-mailadres) of 071 406 50 00.