Herinrichting Meeuwenlaan Zuid

Categorieën

  • Gebiedsontwikkeling
  • Katwijk aan Zee
  • Vergroenen

In 2026 wordt de Meeuwenlaan Zuid in Katwijk heringericht. Het asfalt wordt vervangen door straatstenen en we voegen meer groen toe. Ook nemen we maatregelen om de verkeersveiligheid te verbeteren.

Gebied

De werkzaamheden worden uitgevoerd in het deel van de Meeuwenlaan tussen de Nachtegaallaan en de Boslaan en in de Nachtegaallaan vanaf de Meeuwenlaan tot begraafplaats Duinrust.

Werkzaamheden

Meeuwenlaan

Het wegdek van de Meeuwenlaan is verouderd en aan vervanging toe. Om de weg veiliger en overzichtelijker te maken versmallen we de rijbaan en worden de kruisingen verhoogd. Het fietspad Vlaggenduin wordt verlengd tot het kruispunt Meeuwenlaan/Nachtegaallaan. Door het toevoegen van groene parkeervakken, extra bomen en plantvakken krijgt de weg een groenere uitstraling.

Nachtegaallaan

In de Nachtegaallaan tussen de Meeuwenlaan en begraafplaats Duinrust worden groene parkeerplaatsen aangelegd en komen meer groenvoorzieningen.

Planning

Op dit moment werken we aan een ontwerp voor de herinrichting van de Meeuwenlaan Zuid. In het najaar van 2026 wordt een aannemer gekozen die de werkzaamheden gaat uitvoeren. Naar verwachting starten de werkzaamheden eind 2026 en zullen 6 tot 8 maanden duren.

Meedenken

Bewoners en omwonenden zijn betrokken bij de herinrichting van de Meeuwenlaan Zuid. Via een vragenlijst konden ze aangeven welke bomen en struiken zij graag terugzien in de straat.

De resultaten van deze vragenlijst zijn verwerkt in het definitieve ontwerp. Dit ontwerp is gepresenteerd tijdens een bewonersavond op 30 maart 2026. Als er ontwikkelingen zijn rondom de herinrichting van Meeuwenlaan Zuid, worden bewoners en omwonenden hierover geïnformeerd.