Herinrichting Baron van Wassenaarstraat
Categorieën
In 2023 wordt de Baron van Wassenaarstraat opnieuw ingericht. In maart is het voorlopige ontwerp aan bewoners gepresenteerd. Dit ontwerp is uitgewerkt naar een definitief ontwerp.
Toelichting op ontwerp
Nieuwe riolering
Er wordt een nieuw, gescheiden rioolstelsel aangelegd. De ene rioolbuis is bestemd voor het afvalwater en de andere voor het regenwater. Totdat de Sandtlaan is heringericht, wordt het water geloosd op het gemengde rioolstelsel in de Sandtlaan. Pas daarna kan het afvalwater en regenwater van de Baron van Wassenaarstraat gescheiden worden afgevoerd.
Bestrating en straatmeubilair
Alle straatstenen worden vervangen door goede tweedehands straatstenen. De parkeervakken worden gemarkeerd met een P-tegel. Er worden 5 lichtmasten geplaatst.
Nieuwe verkeerssituatie
De straat wordt ingericht als woonerf. Dit wordt aangegeven door middel van verkeersborden. Op een woonerf geldt een maximum snelheid van 15 km/u. Fietsers mogen dus ook niet harder rijden. Parkeren moet in de parkeervakken.
Start werkzaamheden
Naar verwachting worden de werkzaamheden in het derde kwartaal van 2023 uitgevoerd. De definitieve planning is afhankelijk van de levering van materialen.